قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

مهندسی صنایع - SCM مدیریت زنجیره تامین
 
مهندسی صنایع
اقیانوسی به عمق یک وجب
درباره وبلاگ


این وبلاگ جهت خدمت رسانی به مهندسان صنایع و ارائه خدمات مشاوره مهندسی صنایع در راستای توسعه صنعت ایجاد گردیده است لذا از تمامی مهندسان صنایع و صاحبان صنعت که نیاز به همکاری در زمینه ذکر شده را دارند دعوت می شود با اینجانب از طریق نشانی موجود در قسمت پروفایل مدیر وبلاگ تماس برقرار نمایند. انشا الله با توکل به خداوند متعال و تلاش و پشتکار بتوانیم قدم های اساسی در این زمینه برداریم.

چکیده:

مدیریت زنجیره تامین و برنامه ریزی منابع سازمان به طور فزاینده ای در صنایع گوناگون در حال رشد هستند. ابتکارات جدید در برنامه ریزی منابع، تجارت الکترونیک و زنجیره تامین گسترده، سازمانها را به سوی یکپارچه سازی برنامه های کاربردی کسب و کار سمت و سوق داده است. سیستمهای برنامه ریزی منابع سازمان به سازمان ها کمک می کنند که وظایف متقابل مانند کنترل موجودی، تدارکات، توزیع، مالی و مدیریت پروژه را به صورت اتوماتیک و یکپارچه در آورند. از طریق به اشتراک گذاری اطلاعات، مدیریت زنجیره تامین طرفین زنجیره تامین را قادر می سازد که به صورت هماهنگ روابط بین مشتری و تامین کننده را تسهیل کنند و هزینه های مطالعه را پایین آورند.

این مقاله در ابتدا این دو مفهوم مهم را با توجه به تکامل، کارکردها و شرایط توسعه حال حاضرشان بررسی می کند و در ادامه دلایل یکپارچه سازی آنها را از طریق تحلیل مسایل برنامه ریزی منابع سازمان و راه حل های نوین در مدیریت زنجیره تامین ارائه می نماید. نتیجه این مطالعه در راستای توسعه سیستم های مدیریت زنجیره تامین و برنامه ریزی منابع سازمان و ضرورت حرکت صنعتی به سمت یکپارچه سازی آنها می باشد.

کلمات کلیدی : مدیریت زنجیره تامین- برنامه ریزی منابع سازمان- یکپارچگی سیستم ها

نویسندگان : احسان دارنده (دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروز کوه)، محمد جواد فرحزاد (دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه)، سید بابک ابراهیمی (دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف)

دانلود متن کامل مقاله در ادامه مطلب...ادامه مطلب ...
 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک